Ing. Jaroslav Parkan

Ing. Jaroslav Parkan

Pocházím z jižních Čech a v Kutné Hoře žiji 38 let. Po studiích a praxi ve strojírenském závodě jsem začal pracovat ve školství a na kutnohorské průmyslovce vyučuji od roku 1978 technické odborné předměty. Manželka, rodilá Kutnohoračka, pracuje rovněž ve školství, vyučuje na ZŠ Žižkov.

Práce s mládeží má smysl a přináší celou řadu nových podnětů. Se studenty pracuji i mimo běžnou školní výuku v rámci odborných činností. Se studenty jsem se zúčastnil různých mezinárodních kulturních výměnných akcí a odborných stáží. Ve volném čase se věnuji cestování, poznávání nových zemí, odlišných kultur a přenášení pozitivních aspektů do našich podmínek. V zimním období se věnuji lyžování.

Vedle profesních aktivit je také důležité si uvědomit v jakém prostředí žijeme. Vždyť Kutná Hora je krásné historické město, kde bylo mnoho pozitivního vykonáno, ale následné aktivity (např. stavební plány na rekonstrukci kasáren, sportovní hala mezi ZŠ Kamenná stezka a průmyslovkou) vyvolávají nemalé rozpaky. Je také potřeba se občanů občas zeptat, co si o tom myslí. Cílem je vytvořit pro občany podmínky pro klidný, harmonický život, a aby se ve městě cítili bezpečně.

<<< Zpět na přehled kandidátů