Mgr. Zdeněk Licek

Mgr. Zdeněk Licek

V Kutné Hoře bydlím od roku 1993. Jsem věřící křesťan, ženatý, mám 5 dětí. Působím jako středoškolský učitel hudební výchovy na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Kromě klasické výuky vedu a diriguji studentský pěvecký sbor Gaudeamus a Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl.

Právě s druhým jmenovaným sdružením reprezentuji na četných koncertech město Kutnou Horu a doufám, že zároveň i potěšuji příznivce sborového zpěvu nejen v našem městě, ale i v blízkém okolí a pravidelně i v cizině. Za všechny naše akce si dovolím jmenovat koncert chrámové hudby v katedrále dánského Ringstedu – partnerského města Kutné Hory, účinkování na několika festivalech a projektech našeho města, reprezentování Kutné Hory na slavnostním vánočním koncertu v rámci projektu „Pontes“ v Praze v Národním divadle a v sále Rudolfina. Hudba je pro mě nejenom pracovní náplní, ale zároveň i velkým koníčkem a zálibou.

Mezi další moje záliby patří lyžování, cyklistika, pěší turistika v přírodě, jejíž stav mně vůbec není lhostejný a kde mohu alespoň někde vnímat čistou krásu a jak se říká „dobít baterky“.

Hodně pracuji s mladou generací a obecně se rád setkávám s lidmi. Považuji je za velký potenciál pro další cestu života našeho krásného města, cestu, která by dle mého názoru měla být čestná, upřímná, poctivá, transparentní, pokorná a pracovitá.

<<< Zpět na přehled kandidátů